Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 30-latki?
Bardzo Proszę powiedzieć co znaczy opis RTG klatki piersiowej:Skąpe zmiany bronchopneumoniczne w dolnym polu płuca lewego,pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych,sylwetka serca RTG w normie,kąty przeponowo żebrowe wolne.Czy to coś poważnego??Dziekuje serdecznie i Pozdrawiam

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik badania świadczy o odoskrzelowym zapaleniu płuc. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie, który zastosuje odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!