Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 61-latki?
Witam . Z powodu bólu w klatce piersiowej niezależnego od ruchów , wykonano mi tez RTG klatki piersiowej . Oto wynik : Sylwetka serca niepowiekszona . Duże naczynia prawidłowe. Krązenie płucne wydolne .W polu dolnym płuca prawego linijne zacienienie-pasmo zwłoknień/płytka niedodmy.Poza tym dostępny badaniu miąższ płucny bez zagęszczeń.Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Niewielkie prawoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Mam pytanie odnośnie zacienienia , co to jest ,czy to coś poważnego ?

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Nalezy podczas badania klinicznego zestawić je z powyższym wynikiem.