Wynik RTG klatki piersiowej 40-letniej osoby do interpretacji
Proszę o interpretację wyniku badania RTG klatki piersiowej: "Nieco silniej, smużkowato wyrażony rysunek płucny w polu dolnym płuca prawego mogący odpowiadać obecności skąpych lub zejściowych zmian zapalnych przy potw. klinicznym. Pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca w normie wieku z przewagą lewej komory." Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Konieczna jest weryfikacja kliniczna powyższego opisu czyli konieczne jest badanie lekarskie. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.