Wynik prześwietlenia płuc u 40-latka

Witam mam prześwietlenie pluc o treści Nieco silniej wyrażony rys plucny w lewym dolnym polu płucnym przysercowo przemawiający za obrazem pozazapalnych zmian zejściowych lub resztkowych Pozaostaly miąższ płucny bez zmian ogniskowych jesli jets to mozliwe o komentaz do tego bardzo prosze pozdrawiam

Taki opis radiologiczny świadczy o przebytym procesie zapalnym płuc lub oskrzeli który uległ niecałkowitemu ustąpieniu, czasami takie zmiany z czasem ulegają wchłonięciu ale czasami pozostają w płucach i są widoczne na zdjęciach radiologicznych przez cały czas. Wymagają obserwacji i porównywania na kolejnych radiogramach.