Co oznacza wynik RTG kręgosłupa szyjnego 26-latki?
Dzień dobry, Nie mogę się dostać do lekarza w najbliższym czasie, ale po zdjęciu rtg dostałam taki opis. Proszę o radę co mam dalej robić, spadłam ze schodów. " Badanie rtg kręgosłupa szyjnego a-p i boczne czynnościowe: -morfologia kompleksu szczytowo potylicznego prawidłowa; -lordoza szyjna wyrównana z ograniczeniem fleksji w przygięciu u przeproście; -wysokość trzonów kręgowych i tarcz międzykręgowych prawidłowa; linia kręgosłupowa tylna, równa, bez załamań. Przestrzeń zagardłowa w normie; - nie stwierdza się niestabilności kręgów a zdjęciach czynnościowych. Z góry dziękuje.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
W tym badaniu nie stwierdza się nieprawidłowości. Oczywiście powinna Pani z tym wynikiem udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego.