Co oznacza wynik RTG lędźwi u 42-latki?

Prosze o interpretację wyniku badań RTG kręgosłupa ledzwiowego. Jakie dodatkowego badania powinnam wykonać? Czy powinnam udać się do ortopedy czy neurologa, wykonać rezonans? Bolą mnie plecy, ponadto choruję na Hashimoto, niedoczynność tarczycy i mam zwapnienie Achillesa i ostrogę piętową. Lordoza L pogłębiona, lewostronna skolioza na przejściu Th/L. Pozioma k. krzyżowa. Dyskopatia L5-S 1. Ostefity na przednio-bocznych krawędziach trzonów. Zwapnienia w chrząstkach żebrowych.

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował zmiany zwyrodnieniowe - osteofity czyli wyrośla kostne oraz dyskopatię czyli chorobę krążka międzykręgowego. Można byłoby uzupełnić diagnostykę o badanie MRI (rezonans magnetyczny) i z wynikami badań zgłosić się do lekarza ortopedy i/lub neurologa celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.