Co oznacza wynik RTG lędźwi u 42-latki?
Prosze o interpretację wyniku badań RTG kręgosłupa ledzwiowego. Jakie dodatkowego badania powinnam wykonać? Czy powinnam udać się do ortopedy czy neurologa, wykonać rezonans? Bolą mnie plecy, ponadto choruję na Hashimoto, niedoczynność tarczycy i mam zwapnienie Achillesa i ostrogę piętową. Lordoza L pogłębiona, lewostronna skolioza na przejściu Th/L. Pozioma k. krzyżowa. Dyskopatia L5-S 1. Ostefity na przednio-bocznych krawędziach trzonów. Zwapnienia w chrząstkach żebrowych.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował zmiany zwyrodnieniowe - osteofity czyli wyrośla kostne oraz dyskopatię czyli chorobę krążka międzykręgowego. Można byłoby uzupełnić diagnostykę o badanie MRI (rezonans magnetyczny) i z wynikami badań zgłosić się do lekarza ortopedy i/lub neurologa celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.