Co oznacza wynik TK głowy 30-latki?

Dobry wieczór, Z badania kt głowy otrzymałam wynik: układ komorowy nieco asymetryczny, szerszy prawostronnie, nieprzemieszczony. Zwapnienia 8 mm ok szyszynki. Niewielkie zwapnienia okołosierpowo wertykalne. W kości czołowej lewostronnie niewielkie ognisko 5 mm z rąbkiem rozszerzenia struktury kostnej na obwodzie. Drobne hypondensyjne pasma w przewodach słuchowych. Na badanie zostałam skierowana w związku z zaburzeniami wzroku i bólem głowy w części potylicznej. Proszę o odpowiedź, czy wynik ten nie wskazuje na nic poważnego. Mam 29 lat, jestem kobietą. Miałam dwa tygodnie po tym badaniu mr głowy i tu już układ komorowy opisano jako prawidłowy, a nie jak w kt poszerzony prawostronnie. Czy mogą być takie różnice pomiędzy wynikami badań? Dziękuję.

Lek. Michał Lenard

Różnice między opisami badań mogą wynikać z tego, że niektóre struktury widać lepiej na jednym badaniu, a inne na drugim. Badanie razem z opisem powinno być zinterpretowane przez lekarza, który je zlecił i uwzględni Pani stan kliniczny i objawy. Pozdrawiam!