Co oznacza wynik TK klatki piersiowej po usunięciu płuca?
Witam w tamtym roku usunięto mi lewe górne płuco badania histopatologiczne były pomyślne, nie miałam ani chemii i naświetlań(lekarz powiedział: był nowotwór i już nie ma). W marcu miałam robione TK klatki piersiowej i jest opis Pasmowate zagęszczenia włókniste płucu lewym oraz zagęszczenie drobno guzkowate w sąsiedztwie dolnego bieguna wnęki tego płuca, najprawdopodobniej o charakterze zmian pooperacyjnych/pozapalnych proszę i informację czy muszę się bać? Pozdrawiam

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik wskazuje na wystąpienie zmian pooperacyjnych proponuje udac się do lekarza chorób płuc dla pewności