Co oznacza wynik TK nadnerczy?

Witam, w TK nadnerczy jest napisane ze mam odcinkowo pogrubioną odnogę nadnercza lewego. Co to oznacza? Dodam ze 2 lata temu zdiagnozowano u mnie insulinoodporność, mam nieco popodwyższone ciśnienie oraz wysoki kortyzol i DHEA.

Lek. Michał Lenard

Wynik może sugerować obecność gruczolaka w nadnerczu, ale wymaga dodatkowej diagnostyki. Wynik powinien ocenić endokrynolog, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!