Co oznacza obecność guzka nadnercza?

Witam, w badaniu TK wykryto guzek wielkości 7 mm w seg 1/2L oraz poniżej mam napisane widoczna pogrubiała odnoga przyśrodkowa nadnercza lewego. Lekarz prowadzący zalecił TK kontrolne guzka za 3 m-ce, czy to właściwe postępowanie, czy nie określa się jaki charakter ma taki guzek, nie usuwa się go? Ponadto co może oznaczać opis nadnercza czy mam się martwić? DO jakiego lekarza się udać?

Tak, to właściwe postępowanie. Wyniki badań interpretuje lekarz, który je zaleca. Zna on historię kliniczną pacjenta i może to zrobić. My z poziomu portalu nie podejmujemy się analizy przypadków medycznych pacjentów, których nie znamy. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.