Co znaczy mój wynik HRCT klatki piersiowej?

Proszę o interpretację wyniku z HRCT klatki piersiowej: W segmentach tylnych obu płuc widoczne zagęszczenia grawitacyjne z obszarami typu matowej szyby oraz zmiany włókniste obustronne u podstawy z przewagą po stronie lewej. Oskrzela o pogrubiałych ścianach. Poszerzenia światła oskrzeli w wykonanym badaniu nie uwidoczniono. TDLP 187mGy/cm. Bronchofiberoskopia - Drzewo oskrzelowe po stronie prawej: oskrzela płata dolnego pokryte zaczerwienioną nacieczoną błoną śluzową. Pozostałe oskrzela drożne, pokryte prawidłową błoną śluzową.

Wyniki badań interpretuje lekarz, który je zaleca. Zna on historię kliniczną pacjenta i może to zrobić. My z poziomu portalu nie podejmujemy się analizy przypadków medycznych pacjentów, których nie znamy. Obraz matowej szyby jest wynikiem choroby śródmiąższowej płuca, zapalenia. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.