Zagęszczenia włókniste z komponentą rozedmową oraz miejscowym pogrubieniem ścian oskrzeli

Pasmowate zagęszczenia włókniste szczytów płuc z towarzyszącymi pęcherzami rozedmowymi o lokalizacji podopłucnowej. Zagęszczenia włókniste z komponenta rozedmową oraz miejscowym pogrubieniem ścian oskrzeli segmentalnych i subsegmentalnych segmentu 3P. W segmentach 9-10 obustronnie i podopłucnowo widoczne agęszczenia śródzrazikowe z wyraźną przewagą po stronie prawej. W obrębie płuca prawego zagęszczenia tkankowe najprawdopodobniej węzłowe z wyodrębniającą się strukturą 17x11mm-co to znaczy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany wymagają dokładniejszej diagnostyki. Sugeruję konsultację ze specjalistą pulmonologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.