Łagodny przerost nadnerczy i nieduża nadprodukcja kortyzolu

Witam. Jakie jest postępowanie jeżeli jest zdiagnozowy jest łagodny przerost nadnercza i nieduża nadprodukcja kortyzolu nadczynność wrodzona kory nadnercza?. Jakie przy nadprodukcji kortyzolu pod wpływem gruczolaka przysadki?. Czy leczenie jest uzależnione od wielkości nadnercza i od nadprodukcji kortyzolu przez nie?. Bardzo dziękuje za odpowiedż. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

W przypadku gruczolaka przysadki leczeniem z wyboru jest leczenie operacyjne. W przypadku guzków autonomicznych w nadnerczu i rozrostu makro- i mikroguzkowego nadnerczy leczeniem z wyboru również jest leczenie operacyjne.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski