Czy te wyniki świadczą o chorobie nadnerczy?

BARDZO PROSZĘ O INTERPRETACJĘ WYNIKÓW, CÓRKA MA 18 LAT. MARTWI MNIE WYSOKI KORTYZOL, CZY WYNIKI MOGĄ SWIADCZYĆ O CHOROBIE NADNERCZY? MA STWIERDZONY ZESPÓŁ PUSTEGO SIODŁA. DODAM,ŻE MIMO CHUDYCH RĄK I NÓG MA LICZNE ROZSTĘPY NA UDACH I BRZUCHU. ACTH 22.56 pg/ml NORMA ( 7,2- 63,3) KORTYZOL 780 nmol/l norma( 171-536) LH 6,65 IU/I FSH 5,0 IU/I ESTRADIOL 22.77 pg/ml PROLAKTYNA 259 mlu/I CZY RUCHY MIMOWOLNE TUŁOWIA I GŁOWY MOGĄ BYĆ ZWIĄZANE Z ZABURZENIAMI ENDOKRYNOLOGICZNYMI?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki mogą świadczyć o chorobie nadnerczy, wskazana dalsza diagnostyka, tomografia jamy brzusznej , dalsze badania hormonalne.
Pozdrawiam