Trądzik, przybieranie na wadze a stosowanie Kortyzolu

Mam 23 lata od 2008 roku problem z kortyzolem byłam dwa razy w szpitalu nie postawiono diagnozy podwyzszony kortyzol i acth tyje na potęge i problem z trądzikiem pomimo stosowania tetralysalu dawka 600 . Zdarza sie ze kortyzol wynosi ponad 1200 . ostatnie wyniki 8-rano 793,1 nmol/l , 18.00 -, 328,3 nmol/l ,acth 8 rano 69,6 pg/ml . Pojawiły sie na wysokośći bioder czerwone rozstępy. Odwiedziłam przy tym wielu endokrynologów i żadnej diagnozy. Cały czas tyje proszę o pomoc , nie wiem już co robić.

Witam! W tym wypadku przede wszystkim należy określić co jest źródłem nadmiernego wydzielania kortyzolu (przerost/gruczolak nadnerczy, gruczolak przysadki). Warto również wykonać badania w kierunku wrodzonego przerost nadnerczy (poziom 17α-hydroksyprogesteronu i 11-deoksykortyzolu).