Powiększone nadnercze przy ACTH i próbie hamowania kortyzolu pozytywnej

Może być powiększone nadnercze prz ACTH i próbie hamowania kortyzolu pozytywnej. Czy te badania nie wykluczają wrodzonego przerostu nadnercza?. Bo mam skokowe ponad normę wartości katecholamin i kortyzolu. Jeżeli jeszcze w MRI jest nadnercze powiększone nieznacznie. Ale chyba te dwa badania wykluczają powiększenie nadnercza lub guz przysadki?. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Przyczyn powiększonych nadnerczy może być wiele i na podstawie tak przedstawionych wyników nie można się wypowiedzieć. proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.