Co oznacza wynik TK płuc przy astmie u 36-latki?
Witam w badaniu tk płuc przy astmie,stwierdzono zmiany drobnoguzkowe z towarzyszącymi nawarstwieniami opłucnowymi i zmianami włóknistymi.W segmentach 4,5 obustronnie zwiewne pasmowate zmiany włókniste. Czy to coś złego,czy mam prawo się martwić?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Nie są to raczej zmiany o charakterze podejrzanym o chorobę nowotworową. Interpretacja wyniku zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego nie można się wypowiedzieć w tej sytuacji. Powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu poprawnej interpretacji wyników badania.