Co oznacza wynik TK ucha z kontrastem?

Proszę o interpretację wyniku tk z kontrastem ucha. Mam 44 lata. od 3 lat zmagam się ze śmierdzącą wydzieliną z ucha i czasami krwawieniami z niego, zbyt dobrze nie słyszę na nie. Leczony byłem antybiotykami i kroplami pod kątem zapalenia ucha wewnętrznego. Nie pomogły. Z zalecenia lekarza zrobiono mi tk z kontrastem. Niestety wizyta u niego jest dość odległa. Proszę o interpretację. Czy to zmiany nowotworowe? Kanał słuchowy zewnętrzny jest niedrożny-w całości wypełniony niejednorodną strukturą- naciek obejmuje lożę niewidocznej błony bębenkowej, wypełnia jamę bębenkową, otacza młoteczek i kowadełko, wąskimi pasmami wypukla się do niewielkiej jamy sutkowej, prawie całkowicie ją wypełnia. Wykształcone komórki wyrostka sutkowego są zacienione, struktury kostne na obwodzie zmian są zagęszczone. Nie uwidoczniono zmian destrukcyjnych kości. Kosteczki słuchowe o wysyceniu w granicach normy, łańcuch zachowany. Obraz ucha wewnętrznego mieści się w granicach normy.
MĘŻCZYZNA, 44 LAT 9 miesięcy temu

Opisana zmiana może mieć charakter nowotworowy. Lokalizacja masy, typowe objawy i częstość występowania sugeruje rozpoznanie perlaka. Najpewniej konieczne będzie leczenie chirurgiczne. Proszę rozważyć konsultację z innym lekarzem, jeżeli okres oczekiwania na wizytę jest bardzo długi. Nieleczony perlak stwarza ryzyko rozwoju niedosłuchu.