Co oznacza wynik USG 27-latka?
Witam, jestem dzisiaj po badaniu USG j.b, i w opisie mam podane coś takiego: "W okolicy pęcherzyka żółciowego hypoechogeniczne ognisko o wymiarach 37,5 x 18,2mm najpewniej odpowiadające niezmienionemu przez proces stłuszczenia prawidłowemu miąższowi wątroby." co to może znaczyć?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Najprawdopodobniej jest to fragment wątroby w okolicy pęcherzyka żółciowego, który nie uległ stłuszczeniu jak pozostała wątroba i dlatego daje obraz różniący się echogenicznością od pozostałego miąższu wątroby. Warto przeprowadzić badanie USG także u innego specjalisty, który ewentualnie będzie miał inne sugestie co do tej zmiany. Pozdrawiam i życzę zdrowia.