Co oznacza wynik usg u 35-letniej kobiety?
Witam, co oznacza wynik usg : watroba, trzustka i sledziona jednorodn, normoechogeniczne , niepowiekszone i kształtne. W miąższu wątroby brzusznie od wnęki podłużne ognisko hyperechogenne 19*9mm, - przypadk. naczyniak ewentualnie wysepka zwłóknienia . Pęcherzyk żółciowy usunięty , drogi żółciowe i . trzustkowy w normie. PWŻ srednicy 4-5mmm, nerki ,pęcherz w porządku

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
W tym badaniu nie znaleziono jakiś zmian podejrzanych, ale zawsze interpretacja zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego konieczne jest aby zgłosiła się Pani do lekarza prowadzącego z tym wynikiem. Nie da się dobrze zinterpretować wyniku badania usg jamy brzusznej nie znając przyczyny wykonania badania.