Co oznacza wynik USG wątroby 45-latka?

Wątroba powiększona (wymiarAP prawego płata 15 cm) o znacznie wzmożonej echogeniczności jak w przypadku rozległego stłuczenia bez zmian ogniskowych. Wszystkie inne narządy prawidłowe. Co to oznacza i do jakiego lekarza się zgłosić.

Wynik świadczy o stłuszczeniu wątroby co często jest związane z niewielkim powiększeniem wątroby. Jeśli jest Pan osobą z nadwagą, otyłą trzeba zredukować swoją wagę ciała do należnej, a stłuszczenie powinno powoli się wycofać. Oczywiście interpretacją i dalszym postępowaniem w Pana przypadku powinien zając się lekarz kierujący na badanie lub podstawowej opieki lekarskiej.