Co oznacza wynik w tomografii komputerowej jamy brzusznej bez kontrastu?
Dzień dobry, co oznacza taki wynik w Tomografii Komputerowej jamy brzusznej bez kontrastu?: "W okolicy podbrzusza prawego obecne zwapnienie o wymiarach 6x2mm oraz możliwy ślad płynu międzypętlowo w miednicy małej po stronie prawej"? Tomografia robiona z powodu nieprawidłowości w badaniu ogólnym moczu (erytrocyty i leukocyty w moczu).

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Nie stwierdzono zwapnień w nerce i drogach moczowych, które mogło spowodować zmiany w moczu. Należy wykonać dodatkowe badania (np. w kierunku zapalenia kłębuszków nerkowych) aby wyjaśnić te zmiany.