Co oznacza wysoki poziom TSH i powiększona tarczyca?

Dzień dobry. Ok miesiaca temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy. Tsh według wyniku bliska 40. Mam powiększona tarczyce. Lekarz stwierdził, że muszę zrobić badania na na anty tg i anty tpo. Wynik anty TPO 1000 anty TG 351,36.Czy to oznacza zaawansowana chorobę Hashimoto? Czy może to świadczyć też o nowotworze?mam 32 lata

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Powinna Pani pozostawać pod opieką endokrynologa. Czy otrzymała Pani leki? Jakie? Z kompletem badań powinna skonsultować się Pani z dietetykiem , który oceni sposób żywienia i okresli najlepszy dla Pani plan żywieniowy.

pozdrawiam