Bardzo wysoki poziom TSH

Witam! Właśnie odebrałam wyniki badań, dotyczące TSH. Wynik wykazał 16,268 - jest on bardzo wysoki w porównaniu do normy. Czy mogę prosić o szczegółową interpretację tego wyniku? Z góry dziękuję. M.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Pani wynik TSH wskazuje najprawdopodobniej, że ma Pani niedoczynność tarczycy. Aby to stwierdzić konieczne jest oznaczenie wolnych hormonów fT3 i fT4, dobrze jest też wykonać oznaczenie przeciwciał przeciwtarczycowych, głównie anty-TPO - ich obecność pozwala rozpoznać autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (chorobę Hashimoto), które jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy. Proszę zgłosić się do lekarza, który zleci Pani podstawowe badania, zbierze dokładny wywiad i ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy