Co oznacza wysypka na skórze u 35-latki?

Witam, Mieszkam poza granicami kraju gdzie akuratnie występuje duży problem z korodówką debówką. Mam wysypkę bardzo swędzącą. Lekarz przepisał desloratadyne 5mg na dobe. Do tego mam kaszel, swędzące gardło i katar ale nie jestem w stanie stwierdzić czy to od włosków larw korodówki czy przeziębienie czy jakaś inna alergia. Oficjalnie nie jestem alergiczką. Moje pytanie jak długo w takim razie mogę przyjmować ten lek zakładając, że w ciągu całego roku jestem narażona na włoski korodówki gdyż są one do 8 lat aktywne i mogę sie na nie natknąć wszędzie. Dodam że często to ja jako jedyna mam wysypkę a nikt kto ze mną w tym samym czasie był nie ma. Czy mam rozumieć, że mogę mieć alergię na toksynę? Na szczęście do tej pory prócz wysypki nie miałam innych reakcji. Czy ten lek chroni mnie rzeczywiście przed ewentualnymi ciężkimi reakcjami na alergen? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.