Wysypka na skórze a praca malarza

Witam ! Pracuję jako malarz o ostatnio zaczęła mi się pojawiać wysypka (takie czerwone bąbelki) na początku przedramion i jest tego coraz więcej. Czy może być to alergia, i co mam zrobić żeby się tego pozbyć? Z góry dziekuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

To może być alergia. Przede wszystkim powinien Pan ograniczyć kontakt z potencjalnym alergenem - poprzez odzież ochronną i użycie maski (zapobiega wdychaniu oparów). Zdecydowanie powinien się Pan zgłosić do alergologa w celu przeprowadzenia testów i ewentualnego leczenia odczulającego.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl