Co oznacza względna stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 13mm?
Dodam jeszcze opis bo nie zmieścił się cały ;/ Bulging krążka międzykręgowego L5 S-1 ,względna stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 13mm i obustronne zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych.Taki miałem stan 6 lata po operacji na poziomie L4-L5 z założeniem stabilizatora międzywyrostkowego. Dodam że ból kręgosłupa ma cały czas , a nastepny rezonans z ostatniej chwili zaraz wpiszę .

MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.