Co może oznaczać wynik badań tomografii komputerowej kręgosłupa?

Proszę o interpretację wyników badań TK kręgosłupa. Prawidłowy obraz krążka L1-L2, L2-L3 i L3-L4. Krązek L4-L5 uwypuklony na całym obwodzie typu bulging, wkierunku światła kanalu kręgowego na ok.- 3mm. Bez cech stenozy kanału kręgowego z niewielkim zwężeniem otworów m/k. Krążek L5-S1 spłaszczony, uwypuklony na całym obwodzie z protruzją tylną centralno- prawoboczną na ok. 5,5mm. Wym ap kanału kręgowego 11mm- stenoza wzgledna. Niewielkie zwężenie otworów m/k - nieco bardziej po str prawej. Niewielka sklerotyzacja blaszki granicznej S1. Spłycona lordoza lędźwiowa z poziomym ustawieniem k. krzyżowej.

Witam serdecznie,

Wynik badania TK kręgosłupa L-S uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.