Bulging krążka l3-l4 i l4-l5 spłycające otwory międzykręgowe i zachyłki boczne

Dzień dobry. Proszę o interpretację opisu rezonansu magnetycznego. Bulging krążka l3-l4 i l4-l5 spłycajace otwory międzykregowe i zachyłki boczne. Niewielka protruzja krążka l5-s1 ze zwężeniem otworów międzykręgowych. W obrębie kręgu L1, na granicy wyrostka poprzecznego i wyrostka stawowego górnego widoczny owalny obszar wyższych sygnałów w T1 i T2, bez cech wytłumienia - obraz może sugerować naczyniaka.

Witam serdecznie,

Wynik badania może sugerować początek choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczyć może również o naczyniaku. Dlatego wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.