Pęknięcie pierścieni włóknistych L4/L5 i L5/S1

kręgosłupa lędzw.-krzyżowy. W płaszczyznach strzałk. i poprzecznych. L3/L4 przepuklina krążka międzykregowego, w fazie protruzji, ze szczeliną pęknięcia włóknistego, ucisk. na worek oponowy. Na L4/L5 niewielka przepuklina krążka w fazie protruzi ze szczeliną przerwania pierścienia włokn. ucisk.na worek oponowy. L5?/L1 zmiany zwyrodnieniwo-znieksztalc. części kostne bez ucisku struktur nerw. Pęknięcie pierścieni włóknistych L4/L5 i L5/S1. Odcinkowa spondyloza L/5. Bez ucisków korzeniowych.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik badania należy rozpatrywać razem z obrazem klinicznym (objawami), proszę pokazać wynik badania lekarzowi zlecającemu (neurologowi lub ortopedzie).
Pozdrawiam