Koncentryczna wypuklina krążka z uciskiem worka oponowego i niewielka prawostronna lateralizacja

Witam, wykryto u mnie w rezonansie odcinka lędźwiowego: -naczyniak trzonu L5 o śr. 10mm i L3 -6mm; -dehydratacja krążków międzykręgowych L3-L4 i L4-L5, -pęknięcie pierścienia włóknistego L3-L4 i -koncentryczna wypuklina krążka z uciskiem worka oponowego i niewielka prawostronna lateralizacja, -na poziomie L4-L5 pęknięcie pierścienia włóknistego i dominująca lewoboczna przepuklina krążka m.k. uciskająca worek oponowy; -obrzęk korzenia S1 i stenoza zachyłków bocznych. Proszę o pomoc w tłumaczeniu

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać sie do lekarz neurochirurga. Po badaniu bezposrednimoraz łacznej analizie wykonanego badania bedzie mozna zdecydować o najbardziej właściwej terapii.