Co oznacza zaczerwienienie okolicy soczewki?

Dzień dobry, od kilku dni miałem zaczerwienione oko po założeniu soczewki w lewym oku. W trakcie wizyty u okulisty w piątek lekarz stwierdził wrzod rogówki i zakazał zakładania soczewki ma to oko przez okres dwóch tygodni minimum. Przepisał receptę na okulary. Proszę powiedzieć czy mogę chodzić przez ten czas tylko w soczewkę w prawym oku? Mam wadę - 2,5 w jednym i drugim oku. Czy grozi to jakimiś powikłaniami? Nie chciałbym wydawać sporej kwoty na okulary skoro w niedługim czasie wrócę znowu do soczewek. Pozdrawiam.

Witam.okulary należy wykupić. Jeżeli owrzodzenie rogówki się zrobiło raz może się zrobić tez drugi raz. Jest to powszechny problem przy niedostatecznej higienie osób noszących soczewki kontaktowe. Pozdrawiam serdecznie