Co oznacza zaostrzenie guzków międzykłykciowych piszczeli?

Witam,minęło 17lat od operacji mojego kolana uszkodzenie więzadeł krzyżowych kolana,tydzień temu coś stało mi się gdy ruszyłam nogą poczułam ból i nie mogłam postawić nogi,spuchnęło mi kolano zrobiło się gorące ,piekło i szczypało,całą noc nie mogłam ułożyć nogi żeby uśmierzyć ból.Następnego dnia lekarz ortopeda obejrzał kolano i ściągnął mi wodę.Ponieważ nie zlecił mi żadnego badania to na skierowanie od lekarza rodzinnego zrobiłam RTG.Opis badania :zaostrzenie guzków międzykłykciowych piszczel części kostne st.kolanowego bez zmian,szpara stawowa w normie.Nie wiem co oznacza ten opis i czy wystarczy tylko badanie RTG,dalej mnie boli na następną wizytę muszę czekać nie wiedząc co mi jest proszę o pomoc

Nie oznacza nic szczególnego - zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze. Do oceny przyczyn opisanych objawów, zapewne zostanie zalecone wykonanie badania USG lub MRI. Pozdrawiam