Co oznacza zapis obarczony artefaktami mięśniowymi i ruchowymi?

Poproszę o interpretacje: badania. EEG Zapis obarczony jest artefaktami mięśniowymi i ruchowymi. Czynność podstawowa zapisu eeg jest symetryczna i zachowuje organizacje przestrzenna ruchów fizjologicznych. W odprowadzeniach czołowych dominuje niskonapieciowy rytm beta. W pozostałych odprowadzeniach rejestruje się rytm alfa o częstotliwości 112-13 Hz i ampli. Ok. 25 UV. Rz( ). FS i Hv nie aktywuja zapisu. Dziękuję!

Witam!
"Zapis EEG obarczony artefaktami mięśniowymi i ruchowymi" jest to badanie zakłócone napinaniem mięśni, przełykaniem np. śliny, ruchami kończyn lub gałek ocznych. Utrudnia to prawidłową interpretację badania. Z tego co Pani przedstawiła ma Pani prawidłowy zapis EEG (pomimo artefaktów).
Pozdrawiam
W. Łuczkowski