Co oznacza złe samopoczucie po zabiegu?

Witam, dzisiaj mąż postanowił się "zaszyć".. Tak jak zaplanował tak zrobił. Wszystko niby ok, za wyjątkiem tego, że czuje się "dziwnie słabo" Ale co zaczęło mnie martwić. Po tym, jak chirurg wszyl mu 10 tabletek disulfiramu, doczytałam, że nie powinno się go stosować u osób z nadciśnieniem. Zaczynam się bardzo martwić, czy mężowi może coś się stać?
KOBIETA, 28 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

dziękujemy za zaufanie i zadanie pytania na naszej stronie.

Zastosowanie wszywki alkoholowej z zawartością disulfiramu może wywołać pewne skutki uboczne, jak np. uczucie zwiększonego zmęczenia, senność, ale też nudności czy wymioty. Zazwyczaj występują one w pierwszych dniach po zabiegu.

Jak jednak słusznie Pani zauważyła, przeciwwskazaniem do wszywki alkoholowej jest m. in. nadciśnienie tętnicze. Jeśli mąż nie powiadomił chirurga o tej dolegliwości, powinien znów zwrócić się do lekarza, szczególnie jeśli opisane przez Panią objawy nie ustąpiły. Być może specjalista zadecyduje o usunięciu wszywki.

Zachęcamy też do zapoznania się z podobnym pytaniem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wszyc-disulfiram-przy-nadcisnieniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.