Co oznacza zniesienie lordozy i inne opisu w wyniku rezonansu magnetycznego?

Zniesienie lordozy lędźwiowej, niewielka prawoboczna skolioza. Kompresyjne złamanie trzonów kręgów Th12 ; L2; L3 i L5 z obniżeniem ich wysokości i klepsydrowatym zniekształceniem. Obrzęg trzonów, zwłaszcza L5. Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk. z obniżeniem ich sygnału. Osteofity na tylnych krawędziach trzonów Th 12 i L2-L3 wpuklają się do kanału kręgowego i modelują worek oponowy. Na poziomie L2/L3 i L3/L4 centralno-boczne wypukliny krążków mk. (3mm) częściowo zwężają otwory międzykręgowe. Bardzo proszę o interpretację wyników rezonansu magnetycznego (kobieta 70 lat )

DO PEŁNEJ KONSULTACJI wymaga leczenia przez Lekarza,
W BADANIU TK/MRI ZŁAMANIA KOMPRESYJNE I DYSKOPATIA WIELOPOZIOMOWA KREG PIERSIOWEGO I LĘDŹWIOWEGO!
ORTOPEDA; Neurochirurg, Neurolog zaleznie od nasilenia dolegliwości i efektów leczenia zachowawczego : odciążenie i leki.
?? Osteoporoza;
Ważne badanie, wywiad, stan Pacjenta, obciążenia; inne schorzenia i zażywane leki,

Pozdrawiam i zapraszam