Spłycona fizjologiczna lordoza w wyniku rezonansu magnetycznego
wynik badania rezonansu magnetycznego:spłycona fizjologiczna lordoza,klinowe obniżenie wysokości trzonów L1iL2-złamanie kompresyjne. co to są krążki mk oraz osteofity na krawędzi trzonów
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Krążki mk to krążki międzykręgowe, czyli struktura kręgosłupa występująca między trzonami kręgów. Osteofity to natomiast narośla kostne - rodzaj zmian zwyrodnieniowych. Spłycona lordoza to zmniejszenie fizjologicznego wygięcia kręgosłupa ku przodowi. Taka zmiana także ma związek z chorobą zwyrodnieniową. Złamanie kompresyjne to zapadnięcie trzonu kręgu, który pod wpływem pokruszenia/ucisku tkanki zmienia kształt.