Spłycenie lordozy szyjnej, nieznaczne zwężenie tarczy międzykręgowej

Witam serdecznie Mam wynik badania: Spłycenie lordozy szyjnej,. Nieznaczne zwężenie tarczy międzykręgowej C4-C5. Po za tym kr. szyjny bez zmian

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Spłycenie lordozy to pojęcie używane do opisu zmian w kręgosłupie w odcinku szyjnym lub lędźwiowym. Jest to zmniejszenie fizjologicznego wygięcia kręgosłupa ku przodowi w tych odcinkach. Zwężenie przestrzeni międzykręgowych może być pierwszym objawem rozwijającej się choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.Leczenie uzależnione jest od rozmiaru zmian oraz od dolegliwości spowodowanych przez nie. Proszę z podanym wynikiem zgłosić się do neurologa. Pozdrawiam