Co oznaczają białe plamki na błonie śluzowej policzka i ból gardła?

Dzień dobry, Po wewnętrznej stronie policzków zauważyłam liczne małe, białe plamki, niektóre lekko wypukłe. Prawy policzek dodatkowo boli, odczuwam też drętwienie warg po prawej stronie. Drętwieje mi również język i czasem boli- zwłaszcza po prawej stronie, z tyłu. Od dluższego czasu odczuwam także ból gardła i węzłów chłonnych. Brałam z tego powodu antybiotyk, który nie pomógł. Do jakiego lekarza powinnam się udać?
KOBIETA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na podstawie opisu objawów zalecamy konsultację u laryngologa. Względnie warto się także umówić na wizytę u internisty, który po badaniu, będzie w stanie wysłać Panią do odpowiedniego specjalisty (ze względu na to, że problemy mogą mieć też charakter stomatologiczny).

Wskazane przez Panią symptomy mogą być powiązane z m.in. aftami, zakażeniami o podłożu wirusowym lub bakteryjnym, czy infekcjami w obrębie dziąseł lub zębodołów.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plesniawki-pokarmowe-przyczyny-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.