Co oznaczają białe plamki na zębach 21-latki?

Witam serdecznie, ostatnio zauważyłam na zębach niewielkie, białe plamki, których wcześniej nie było. Co mogą oznaczać, jak się ich pozbyć? Pozdrawiam!

Prawdopodobną przyczyną białych plamek, o których Pani pisze, może być fluoroza lub odwapnienie szkliwa. Fluoroza nie jest zagrożeniem dla zdrowia zębów, jednak stanowi dla pacjentów problem natury estetycznej. By się ich pozbyć możemy zastosować mikroabrazję lub zabieg profesjonalnego wybielania zębów. Z kolei odwapnienie szkliwa może być efektem postępującej próchnicy wywołanej niedoborem minerałów. Zwłaszcza jeśli plamki pojawiły się niedawno. Proszę zgłosić się do stomatologa, specjalista oceni charakter zmiany i rozwieje Pani wątpliwości. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl