Co oznaczają bóle brzucha w 30 tygodniu ciąży?

Jestem w 30 tygodniu ciazy. Od kilku dni odczuwam bol brzucha i dyskomfort. Bole przypominaja miesiaczkowe. Obecnie od miesiaca biore luteine i nospe rozkurczowo. Czy takie bole moga byc niebezpieczne? Lekarz mowi ze szyjka jest ok i rozwarcia niema. To dlaczego takie bole moga wystepowac. Prosze o porade.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy mogą być spowodowane tzw. skurczami przepowiadającymi, co jest normalnym zjawiskiem w trzecim trymestrze. Póki co nie ma powodu do niepokoju. Należy pozostawać pod opieką swojego ginekologa i stosować się do jego zaleceń. Pozdrawiam!