Co oznaczają bóle i uciski głowy oraz okolicy biodra?

Witam, moim problemem od 5 m-cy są dziwne dolegliwości. Pamiętam, iż wróciłam ze szkolenia do domu, kiedy położyłam się na lewym boku, poczułam okropny ból w okolicy stawu biodrowego. Ból ten dokuczał mi jak leżałam na tej stronie. Również jak dłużej siedziałam i wstawałam, to czułam w tej okolicy coś jakby szczypanie, pojawiało się takie uczucie ciągnięcia. Ciężko to opisać. Bóle się zmniejszyły, ale nadal się zdarza to szczypanie i "ciągniecie". Miałam RTG stawu biodrowego oraz USG - wszystko wyszło prawidłowo. Niestety dodatkowym dla mnie koszmarem jest to, że po ok.m-cu od wystąpienia w/w bólów, pewnego dnia w pracy poczułam, że leciutko mi się kręci w głowie i od tego czasu mam codzienny ból i ucisk głowy, szczególnie skroni, jest to już dla mnie nie do zniesienia. Ból ten uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Budzę się już z tym bólem, który w ciągu dnia narasta i z nim zasypiam, ale problemów ze snem nie mam. Od razu zrobiłam sobie TK głowy - bez zmian, 3 dni potem MR głowy z kontrastem - kilka drobnych zmian ogniskowych w istocie białej mózgu, móżdżku - neurolog oglądając nagranie nie stwierdził żadnych niepokojących zmian, badanie neurologiczne - ok. Miałam robione także TSH, badania krwi z rozmazem ręcznym, OB, cholesterol - ok. Badania okulistyczne - troszkę podwyższone ciśnienie w oczach, ale wykluczono jaskrę, dno oka - w porządku. Badanie TCD- idealne. Ja szczerze mówiąc nie wiem już co dalej, dodatkowo miałam w tym czasie zrobione prześwietlenie klatki piersiowej oraz usg węzłów chłonnych (pachowych, pachwinowych, szyjnych), usg narządów rodnych - wszystko ok. Bardzo proszę o poradę. Chodziłam także na spotkania z psychologiem - gdyż niektórzy sugerowali nerwicę - ale nic to nie dało. Chciałabym, żeby ktoś w końcu pomógł mi zdiagnozować co mi jest, tym bardziej, że chciałabym zajść w ciążę, ale w obecnej sytuacji nie chcę ryzykować. Bardzo proszę o fachową poradę!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Opisane przez Panią objawy, ze względu na swą małą charakterystyczność, mogą być związane z bardzo wieloma stanami chorobowymi.

Stąd też nie ma możliwości, by bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej, udzielić Pani bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl