Co oznaczają czarne dziąsła?

Co oznaczają czarne dziąsła tyle że nie bolą ? Co to jest i jak można to wyleczyć, czy konieczna jest wizyta u stomatologa?

Przyczyną może być tak zwany tatuaż na dziąśle pochodzący od wypełnienia amalgamatowego. Może też przez dziąsło prześwitywać czarny korzeń zęba leczonego kanałowo starą metodą. Konieczna jest konsultacja w gabinecie.

Witam. Nic Pan nie pisze czy dziąsła miały taki kolor zawsze, czy od jakiegoś czasu,czy dziąsła są zdecydowanie czarne czy może sine. Jeśli jest Pan brunetem ze śniadą cerą mogą dziąsła mieć taki właśnie kolor . Myślę, że tak jest właśnie w Pana przypadku, nie podejrzewam by zażywał i przedawkował Pan np.srebro koloidalne. Może w pracy ma Pan kontakt z jakimiś odczynnikami chemicznymi ? Jeśli nie jest to cecha wrodzona - trzeba udać się do dentysty, wykonać badania i postawić diagnozę.Pozdrawiam Krystyna Pikała

Nigdy się z tym nie spotkałem.
Zdarzają się plamki barwnikowe , ale raczej nie powoduje to przebarwienia całej śluzówki.
Proponuje udać się do lekarza specjalisty chorób błony śluzowej

Czarne dziąsła mogą być następstwem posiadania ciemnych plomb, wtedy dochodzi do tzw. amalgamatowego tatuażu, czyli przebarwienia tkanek dziąseł od amalgamatowego wypełnienia. Wtedy tkanki nie bolą, zabarwione są na granatowo lub czarno i przypominają właśnie tatuaż wewnątrz ust. Ciemne przebarwienia na dziąsłach mogą też spowodować niektóre leki np. minocyklina, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, korony wykonane na metalu lub nawet papierosy. Innym, choć rzadkim schorzeniem, które może dawać ciemne plamki na dziąsłach jest angina Plauta-Vincenta, czyli specyficzna postać ropnego zapalenia migdałków podniebiennych, która w większości występuje u mężczyzn.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl