Amalgamat w dziąśle po resekcji zęba u 67-latki

Mam 67 lat. Mając 20 miałam resekcję zęba jedynka górna. Zaślepiono go amalgamatem. 2 lata temu amalgamat uwolnił się zabarwiając dziąsło. Ząb został usunięty ale część amalgamatu przenikła do dziąsła i tam pozostała. Czy coś mi grozi ? Dziąsło w tym miejscu jest zabarwione amalgamatem.

Witam. Jest to tzw. tatuaż amalgamatowy ( cząsteczki srebra wnikają w śluzówkę podczas zakładania amalgamatu, .
Tatuaż może też pojawić się samoistnie np. gdy policzek kontaktuje się z wypełnieniem amalgamatowym.
Tatuaże te nie są niebezpieczne i nie powodują dolegliwości.