Na jakie zęby zakładane są plomby chemoutwardzalne?

mam przy jedynce osunięte dziąsło czy zszycie dziąseł coś kosztuje? i takie zapytanie: na jakie zeby są chemoutwardzalne plomby zakładane?

Witam!
Trudno mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące dziąsła,gdyż nie wiem z jakiego powodu się odsunęło.Musi to zobaczyć lekarz.Jeżeli odsuniecie ma związek z próchnicą,można wypełnić ubytek materiałem,najlepiej glassjonomerem (to rodzaj białego wypełnienia chemoutwardzalnego). Jesli jest innego pochodzenia to w ogólnostomatologicznym gabinecie może nie być możliwości chirurgicznego leczenia dziąsła... Co do drugiego pytania-w ramach NFZ białe chemoutwardzalne wypełnienia są zakładane w 6 zębach przednich,górnych i dolnych. Od czwórek zakładany jest amalgamat. Ale w pewnych przypadkach możliwe jest założenie glassjonomeru,zwłaszcza w ubytkach przyszyjkowych. Pozdrawiam.