Pytanie o średni koszt leczenia kanałowego zęba

Witam! Pytania kieruje do stomatologów: 1) Jaki jest średni koszt leczenia kanałowego zęba (dolna czwórka) w poradni z kontraktem z NFZ? 2) Mam do leczenia górna jedynkę, dentysta powiedział, że wypełnienie ''białe'' kosztuje 110 zł. Kiedy tzw. ''białe'' plomby/wypełnienia w zębach są darmowe?

W Pana przypadku leczenie to jest pełnopłatne. Nie ma żadnego znaczenia czy gabinet ma kontrakt czy też go nie ma. .Koszt zależy od zastosowanej metody , aparatury i wynosi do 200 do 1000 zł w zależności od gabinetu .Bywają gabinety w Polsce gdzie kwoty mogą być jeszcze wyższe.Czasami po leczeniu kanałowym trzeba dodatkowo wzmocnić zęba i wykonać odbudowę .U dorosłych białe plomby są darmowe w zębach od 3 do 3.