Jaki może być koszt leczenia kanałowego?

Witam ile kosztuje prywatnie leczenie kanałowe zęba 5 po lewej stronie u dorosłej osoby?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

leczenie kanałowe polega na usunięciu z objętego dolegliwością zęba uszkodzeń powstałych na skutek infekcji. Następnie powstały ubytek uzupełniany jest specjalnym materiałem, który wypełnia uszkodzone miejsce.

Koszt takiego leczenie może się różnić, wszystko zależy od miejsca, w którym odbywa się zabieg, oraz specjalisty, który będzie go wykonywał. W przypadku piątki ząb ma 2 kanały, dlatego cena będzie stosunkowo wyższa. Zazwyczaj koszt takiego leczenia oscyluje w granicach od 500 do 600 zł, jednak tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to raczej orientacyjna kwota.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy również pytali o podobne zagadnienie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kosz-leczenia-kanalowego-gornej-czworki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/koszt-leczenia-kanalowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.