Czy plomby są szkodliwe dla zdrowia?

Witam . Mam pytanie dotyczące plombowania zębów. A mianowicie , czy obecnie stosowane plomby amalgamatowe na FNZ są szkodliwe dla zdrowia ? ( zawierają rtęć ) ?

Witam. Niestety amalgamaty stosowane przez dentystów w ramach leczenia na NFZ są szkodliwe zarówno dla pacjenta jak i stomatologa. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Bardziej szkodliwe są dla środowiska , nie ma potwierdzenia w badaniach aby były szkodliwe nowe amalgamaty , ale osobiście wolałbym ich nie mieć , należy też wziąść pod uwagę ,że jest to metal , który w przypadku obecności innych meatli może tworzyć ogniwo galwaniczne powodujące wędrówkę jonów metalu np do dziąsła i jego przebarwienie.