Kiedy osoba po wypełnieniu zęba amalgamatem może karmić piersią?

Witam, Wczoraj dentysta założył mi wypełnienie amalgamatem. Jako że karmię piersią (niemowlę 8miesięcy) kazał mi po 2 godzinach odciągnąć mleko i je wylać, a później karmić już jak zwykle. Nakarmiłam dziecko po 12godzinach od wizyty i potem co 3 godziny w ciagu dnia. Czy rzeczywiście nic maluchowi nie grozi? Czy powinnam odstawić już dziecko od piersi mając taką plombę? To moje jedyne wypełnienie amalgamatowe, w pozostałych zębach mam kompozyt. Przy zakładaniu plomby nie zastosowano koferdamu:(

Witam,
toksyczność obecnie stosowanych amalgamatów jest naprawdę znikoma. Więc nie powinny mieć negatywnego wpływu na zdrowie Pani dziecka. Nie ma wskazań, by wymieniać wszystkie wypełnienia amalgamatowe u kobiet w ciąży lub w czasie karmienia piersią. Zaleca się jedynie, by u pacjenta było nie więcej niż 7 średniej wielkości wypełnień amalgamatowych we wszystkich zębach.
Obecnie skład wypełnień amalgamatowych jest inny niż w tych stosowanych 30 lat temu. Warto wspomnieć, że minimalna ilość rtęci (choć i tak jest jej bardzo mało w samym zakładanym materiale) wydziela się podczas usuwania wypełnienia amalgamatowego i podczas jego zakładania. Po założeniu wypełnienia ilość wydzielanej rtęci jest bliska zeru.
Pozdrawiam