Założenie plomby amalgamatowej na przełomie 6-7 tygodnia ciąży

Witam Na przełomie 6-7 tygodnia ciąży miałam zakładaną plombę amalgamatową na nfz. Czy w jakikolwiek sposób zaszkodziłam tym dziecku?

Każdy amalgamat przez cały czas pobytu w jamie ustnej emituje opary rtęci, które są wysoce szkodliwe. Istnieją badania w bezpośredni sposób wiążące ilość wypełnień amalgamatowych u matek z częstotliwością wad u dzieci. W wielu krajach używanie amalgamatów jest już zakazane. Niestety Pokska ma to jeszcze przed sobą. Pozdrawiam